Říjen 2007

Diplomek od Lenky a Chimeny

31. října 2007 v 23:59 | Lea
Ďakujem ♥

Dálniční apravedlnost s číslem 11

31. října 2007 v 23:51 | Lea

Dálniční spravedlnost s číslem 11

Na jaře si příznivci akčního seriálu Kobra 11 připomněli rok 1996, kdy se začaly odvíjet jeho první díly. Ty se pak s každou další řadou jenom zdokonalovaly. Jak jinak si vysvětlit televizní popularitu tohoto výjimečného projektu do dnešních dnů...
Zleva: Hendrik Durin, Katharina Lamprechtová, René Steinke, Erdogan Atalay - foto: TV NovaNa počátku seriálu jsme se setkali s dvojicí sympatických dálničních policistů - komisařem Frankem Stoltem a jeho nenápadným kolegou Ingo Fischerem. Frank je důrazným a nesmlouvavým vyšetřovatelem, který pátrá po pachatelích trestných činů s nezlomnou buldočí zarputilostí. Vedle své práce miluje i spolumajitelku dálničního bistra, přitažlivou a temperamentní Mareike Vanstraatenovou. Při riskantní akci jeho kolega Fischer jedná na vlastní pěst a na dálničním parkovišti podcení situaci. Chvilková nepozornost stačí, aby šéf jednoho gangu vytáhl v autě důmyslně ukrytou zbraň a policistu nemilosrdně zastřelil.
Tohoto strážce zákona si krátce zahrál berlínský rodák Rainer Strecker (40), jenž se ve filmovém světě pohybuje od šestnácti let. Kromě svých pěveckých aktivit a znalosti anglického a francouzského jazyka se může pochlubit erudicí učitele aikida.
Franka Stolteho vytvořil populární Johannes Brandrup, který se narodil 7. ledna l967 ve Frankfurtu nad Mohanem. Po hereckém absolutoriu v Essenu a působení v Düsseldorfu získal v r. l994 Cenu Maxe Ophüla pro nejlepšího mladého herce. Zasloužila se o ni jeho ústřední postava ve snímku Divoké roky. Naši diváci a divačky ho znají jako častého představitele nejrůznějších romantických hrdinů. Kromě účasti v krimisériích Policie 110 a Místo činu se proslavil nejvíce rolí výše uvedeného policisty, jež mu vynesla i nominaci na Zlatého lva.
Přichází Semir Gerkhan
Po tragické smrti Ingo Fischera dostává Stolte nového parťáka. Na oddělení přichází dlouhovlasý policista s nezbytnou žvýkačkou a nováčkovskou snaživostí. Jmenuje se Semir Gerkhan. Měří sice pouhých 160 centimetrů, avšak akčním potenciálem začne své spolupracovníky během několika případů převyšovat. V současné době je Gerkhan služebně nejstarším členem dálniční policie a jeho neúčast v sérii by znamenala naprostý propad seriálu. Tohoto muže č.1 vytvořil mistr improvizace, bravurně ovládající volant, sympatický Erdogan Atalay, který se narodil v roce l966 v Hannoveru německé matce a tureckému otci. Přestože se objevil v několika seriálech, je si velice dobře vědom, že za svůj největší dosavadní životní úspěch vděčí právě Kobře 11, jež ho katapultovala do hvězdných seriálových výšin. Erdogan prodělal během natáčení dokonalou změnu image. Nechal si ostříhat dlouhé vlasy, narůst kotlety a hladce oholenou tvář postupně nahradil knírek `a la E. Flynn. A nyní přidal i malou bradku. V seriálu patří policistovo srdce sekretářce a počítačové kouzelnici Andree Schäferové. Výraznou Andreu vytvořila rodačka z Drážďan Carina Nicollette Wieseová (35). V Kobře 11 se s menšími přestávkami vyskytuje již téměř osm let.
Noví lidé v týmu
Nová dvojice Susana a Frank v akci - foto: TV NovaPo odchodu kolegy Stolteho dostává Semir nového parťáka. Tím je někdejší učitel na policejní škole, specialista na boj beze zbraně, urostlý a respekt budící André Fuchs. Se Semirem tvoří nejakčnější dvojici seriálu. André dokážejít zarputile za svým cílem a riskuje přitom i vlastní život. V epizodě Žolík, kde je využita nápadná Semirova podoba s jistým nájemným vrahem, ještě přežije zranění způsobené tlakovou vlnou při výbuchu. Avšak v příběhu Smrtc hlapce, kde je nešťastnou náhodou zabit syn překupníka se zbraněmi, umírá.
Andrého si zahrál Mark Keller. Vystupoval v pořadu Rudiho Casella jako imitátor Deana Martina a dalších zpěváků. Po epizodních rolích v několika seriálech se představil jako nejmladší komisař Místa činu a úspěch sklidil i jako představitel série Hvězdy jihu, kde kromě herectví nazpíval úvodní píseň a do dnešního dne vydal už několik hudebních nosičů. Nedostatek času na rodinu měl za následek ukončení spolupráce na Kobře 11.
Náhradou za drsňáka Andrého se stal okouzlující idol žen Tom Kranich. Po počátečních rozpacích se začlenil do týmu a spřátelil se s kolegou Atalayem. Fanoušci a obzvláště fanynky si jeho roli velice oblíbili a zařadili ho na první místo mezi Semirovými parťáky. Po odchodu ze seriálu divákům chyběly jeho hlášky a účinně nesmělé dobývání ženských srdcí.
Není parta jako parta
Jedna z typických scén - foto: TV Nova
Klasickou sestavu v Kobře 11 později nahradila nová dvojice policistů. Jedenatřicetiletá Susanna Landitzová (hraje ji Julia Stinshoffová) a Frank Traber (v podání Hendrika Duryna) vyloženě nezklamali, neboť sympatičtí lidé se sportovní minulostí do akčního seriálu jistě patří. Ovšem chybělo jim charizma předcházejících hrdinů. Jednotlivé případy řeší disciplinovaně a s jistou dávkou napětí, ale to je asi tak vše.
Věhlasu série ani vzájemnému jiskření a humoru příběhů typu Dempsey a Makepeaceová se rozhodně nevyrovnali, takže název jejich podsérie Nasazení týmu 2 byl velice výstižný. Osvěžující pak byl návrat ke klasice. Kobra 11 dostala novou posilu v podobě Jana Richtera, adrenalinového bombarďáka k pohledání. Toho si zahrál mladý Christian Oliver. V seriálu odvedl své, ovšem v zatím poslední řadě by se měl na post Semirova parťáka vrátit populární Tom Kranich. Tato dvojice by měla roztočit další řadu rulety napětí na německých dálnicích, jejíž tempo je vražedné ...

Článek +fotky

30. října 2007 v 14:00 | Lea
Tisková konference 13.02.2007 v Hamburk
k uvedení nové řady 'Alarm für Cobra 11'
Tisková konference se konala v hotelu společně s fotografováním a rozhovory s herci Erdoganem Atalayem , Gedeonem Burkhardem také s Hermannem Joha, jednatelem společnosti Action Concept. V tomto rámci se neslo i první uvedení pilotního filmu "A"Na život a smrt" ["Auf Leben und Tod"], opravdu velmi zajímavý okamžik, s napětím očekávaná devadesáti minutová televizní premiera bude uvedena 22.03.2007 na RTL !
>> zde jsou moje fotografie J <<

Fotečka

30. října 2007 v 13:55 | Lea
Mein aller liebster Schauspieler !

Další článek

30. října 2007 v 13:53 | Lea
Kilometr dlouhý úsek dálnice si postavili filmaři pro natáčení seriálu Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei, který se u nás uvádí pod jednoduchým jménem Kobra 11. Seriál se začal vysílat už před deseti lety 12. března 1996.
Kilometr dlouhý úsek dálnice si postavili filmaři pro natáčení seriálu Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei, který se u nás uvádí pod jednoduchým jménem Kobra 11. Seriál se začal vysílat už před deseti lety 12. března 1996. Původně lákal diváky RTL k obrazovkám v úterý, nyní je jeho časem čtvrtek 20.15. Společnost action concept už natočila přes 150 dílů.
Už pilotní film sledovalo 10, 06 milionu diváků, což byla na vlastní produkci úplná senzace. Kobra 11 byla prvním akčním seriálem z vlastní dílny, který do té doby německé televize neměly. Už od začátku kladli tvůrci velký důraz na efekty. Asi největším majstrštykem je přeskok řeky autem. Díky úspěchu seriálu si mohli tvůrci dovolit další a další výstřednosti a aby diváka neomrzely, musí stále přicházet s novými efekty. V jednom díle je potřeba jen na efekty 250 tisíc euro. Na natočení 150 dílů se už spotřebovalo okolo tisícovky aut, které skončily ve šrotu. V oblasti akčních scén s auty překonala Kobra 11 všechny německé rekordy v délce skoku, síle výbuchu atd.
Seriál natáčí paralelně dva týmy. Jeden (tzv. drama-unit) je v Kolíně nad Rýnem a točí scény s herci, kde je nějaký děj a dialogy. Druhý tým (tzv. action-unit) točí scény se speciálními efekty a kaskadéry. Ve většině případů se jim musí podařit dát záběr na první pokus. Zájem o seriál je nejen v Německu ale také v zahraničí. V současnosti se Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei vysílá ve skoro třiceti zemích.
Děj se zpočátku odehrával v Berlíně. Potom byl ale přesunut do Severního Porýní Vestfálska, kde mj. sídlí action concept i RTL. Společnost action concept, která seriál pro RTL produkuje, sídlí v Düsseldorfu a zajišťuje full-service při natáčení akčních pořadů. Firma vznikla v roce 1992 a v roce 2004 se jí podařilo se 150ti stálými zaměstnanci a 250ti dalšími spolupracovníky docílit obratu 40 milionů euro. Firma orientující se na produkci pořadů, kde vystupují kaskadéři, si udělala jméno právě Kobrou 11 a také ještě filmem Der Clown, který rovněž točila pro RTL. V roce 1996 dostal action concept Zlatého lva. V roce 2003 pak v Los Angeles cenu Taurus Award, která je obdobou Oskara pro kaskadéry. To bylo za seriál Wilde Engel v kategorii nejlepší neanglicky mluvený film. V dubnu 2004 dostala firma cenu ještě jednou. Tentokrát to bylo za Kobru 11. Firma provozuje i vlastní kaskadérskou školu. A mj. je partnerem oficiálního fanklubu seriálu, který se snaží v rámci možností podporovat.
Kvůli seriálu byla vybudována i největší filmová kulisa Evropy. U patnáctitisícového městečka Aldenhoven v Severním Porýní Vestfálsku si filmaři postavili vlastní dálnici. Čtyřproudá silnice s dvěma oddělenými pásy je dlouhá kilometr. Na obou koncích jsou udělané smyčky pro otočení. Projet celý úsek kolem dokola tak znamená urazit celkem 2 300 metrů. Na filmové dálnici ale nechybí krajnice, svodidla, patníky, nakreslené jízdní pruhy, nájezd a sjezd, parkoviště i záliv pro nouzové stání. Vedle dálnice je pole, louka a také protihluková bariéra takže se dá natáčet průjezd různými místy.
FTL tedy Film + Test Location se samozřejmě nepoužívá jen pro natáčení Kobry 11, ale najímají si ji i jiní filmaři. Stačí jen nasázet podél silnice dopravní značky typické pro určitou zemi a patníky odpovídajícího tvaru a silnice se může změnit v jakoukoliv silnici kdekoliv v Evropě. Jen výtluky jako na našich silnicích tady nejsou. Díky tomu se dá okruh použít i pro různé testovací jízdy a cvičení řidičů. Samozřejmě se tu konají i různé akce, protože pozvat někoho na párty na dálnici je určitě nevšední zážitek.
Alarm für Cobra 11 má stejně jako spousta dalších seriálů svůj fanklub. Členství v oficiálním fanklubu je od 1. dubna 2006 zpoplatněno. Za 5 euro ročně ale každý dostává do své emailové schránky klubový magazín ve formátu PDF a newsletter, má přednostní právo na účast na akcích pořádaných fanklubem, má více práv v diskusním fóru a může se účastnit exklusivních soutěží.
Klub pořádá dokonce i mezinárodní setkání fanoušků seriálu. Letos se bude konat už po šesté. Termín je 1. až 3. září. Setkání se účastní zhruba stovka fanoušků, pro které je připraven bohatý program. Například loni se jeho účastníci podívali na natáčení, prohlédli si výcvikové středisko pro kaskadéry a podiskutovali s představiteli některých rolí, kteří se neúnavně podepisovali všem autogramuchtivým.
Představitelem policisty Semira Gerkhana je herec Erdoğan Atalay. Ten se narodil v Hannoveru německé matce a tureckému otci. Hrát začal ve svých osmnácti v divadle v Hannoveru. Vystudoval akademii muzických umění, zahrál si v několika divadelních i televizních rolích, až nakonec skončil v Kobře 11. Na jeho turecký původ narážela i parodie Kobry 11 Alarm für Kebap 11 - Die Dönerpolizei (Kebab a Döner jsou pokrmy podávané v Německu u stánků s rychlým občerstvením provozovaných Turky), která se každý týden objevovala v show Freitag Nacht News podobné českému Tele Tele.

Info o Anji (německy)

30. října 2007 v 13:48 | Lea
Anja Nejarri
Jahrgang 1975
Größe 174
Augen braun
Haare blond
Sprachen Englisch Türkisch
Dialekte kölsch bayrisch
Stimme Alt
weitere Fotos
Tanz Jazz
Sport Reiten Boxen Tauchen
Preis Goldene Kamera 2005 für »Großstadtrevier« in der Kategorie:
Beste Deutsche Kult-Serie
AusbildungDeutsche Schauspieler- und Medien Akademie Berlin
Sprechunterricht bei Gregor Höpner, Casamax
Schauspiel - Workshop bei Christine Willschrei
VideoVideolink Anja Nejarri ISDN
Videolink Anja Nejarri DSL
Film, FernsehenGroßstadtrevier (Serienhauptrolle)
Regie: Guido Pieters, Marcus Weiler u.a. - ARD, NDR

STUBBE - Dritte Liebe
Regie: Peter Kahane - ZDF

Polizeiruf 110 »Einer von uns«
Regie: Marco Serafini - MDR

Reif für die Insel
Regie: Peter Kahane - Degeto, MDR

Stefanie - eine Frau startet durch (Episodenhauptrolle)
Regie: Karl Kases - SAT.1

Alarm für Cobra 11
Regie: Carmen Kurz - RTL
Für alle Fälle Stefanie
Regie: Dieter Schlotterbeck - SAT.1
Mein Leben und ich
Regie: Richard Huber - RTL

Küssen verboten, baggern erlaubt
Regie: Lars Montag - ProSieben
Ein Mann zum Vernaschen
Regie: Oliver Dommenget - SAT.1

Grosse Jungs »Was Frauen wollen«
Regie. Matthias Kopp - SAT.1
Herzschlag - Klinik Nord (Episodenhauptrolle)
Regie: Norbert Skrovanek - ZDF
Der Duft des Geldes
Regie: Karl Kases
SOKO 5113
Regie: Carl Lang - ZDF
Küstenwache (Episodenhauptrolle)
Regie: Carl Lang - ZDF
Der kleine Mönch
Regie: Stephan Meyer - ZDF
Unser Charly
Regie: Carl Lang - ZDF

Sevda heißt Liebe (Hauptrolle, Kinokurzfilm)
Regie: Sinan Akkus
Rote Glut
Regie: Mark Schlichter
SK Kölsch (Episodenhauptrolle)
Regie: Michael Mackenroth - SAT.1
Alles Atze
Regie: Sophie Allet-Coche - RTL
St. Angela (durchgehende Hauptrolle)
Regie: Jürgen Weber, Wolfgang F. Henschel u.a. - ARD

Erdogan (životopis)

30. října 2007 v 13:43 | Lea
Tento obdivuhodný herec se narodil v Hannoveru 22. 9. 1966 německé matce a tureckému otci. Vyrůstal v Německu, ale s rodinou svého otce se dodnes stýká. První kontakt s herectvím měl v 18 letech ve hře "Mohu s vámi pracovat?", na jejímž základě byl angažován do divadelní hry "Aladin a kouzelná lampa". Ovšem jeho působení se omezovalo jen na statování v komparsu, a protože v něm sílila touha po opravdovém hraní, začal studovat hudbu a výtvarné umění na Hamburské univerzitě. Brzy se začal objevovat v menších rolích v Hamburském divadle. Jeho první televizní rolí byla postava Řeka v seriálu pro mládež "Moudrost peněz v hudbě". Dále se objevil například v seriálech: Dvojité nasazení, Hlídka, Klaun... Největší úspěch získal však až rolí vrchního komisaře Semira Gerkhana v Kobře 11. Žije se svou přítelkyní Ann-Marií Pollmann a 22. 11. 2002 se jim narodila dcera Amira Pauletta Melisande.

Christian (životopis)

30. října 2007 v 13:41 | Lea
Představitel jedné z hlavních rolí, Christian Oliver, se narodil 3. března 1972 ve městě Celle v Německu. Vyrůstal ve Frankfurtu nad Mohanem a později odjel do Los Angeles studovat herectví. V USA dostal roli například ve filmu "American Schrimps" nebo v seriálu V.I.P., kde hrál po boku Pamely Anderson. V Německu si zahrál například ve filmech "Romantic Fighter", "Zwei Schwestern", nebo "Schlaf mit meinem Mann". Také jsme ho mohli vidět v romantické komedii "Eat Your Heart Out", v seriálu "Baby-sitter's Club" nebo v celovečerním filmu "A light In The forrest" a v thrilleru "Kept". Christian mluví německy, anglicky a francouzsky, vlastní také svůj oděvnický podnik. Nejraději má adrenalinové sporty, zejména potápění, sky-diving a snowboarding. Také rád cestuje a poznává nová místa a lidi. Navštívil například Afriku, Tahiti nebo Indii. Rád hraje fotbal, plachtí a trénuje box. Má pestrou paletu zájmů a koníčků - maluje, fotografuje, vaří a poslouchá hudbu. Nesnáší namyšlené lidi, ale sám uznává, že je někdy až moc upřímný a to ho někdy může dostat do problémů.

Kěst ohněm(1,2)

30. října 2007 v 12:15 | Lea
Semir pronásleduje se svým novým kolegou Hartmundem ukradené hasičské auto. Když z ničeho nic spadne z nebe kontejner pro leteckou přepravu … a za ním hned další. Na dálnici dojde k hromadné nehodě. Při ohledávání neznámých kontejnerů najdou technici v jednom z nich mrtvolu pilota letadla. Andrea pak zjistí, že v kontejnerech byly barvy - ale né ledajaké. Barvy na euro bankovky - konkrétně na pětistovky. Do úplné sady chybí už jen jeden kontejner se čtvrtou barvou. Barvy byly ukradeny z Finské tiskárny euro bankovek a v Německu se rozjíždí jejich padělání. Jan Richter, budoucí kolega Semira, vyšetřuje na vlastní pěst. Do případu je osobně zapleten. Pilot letadla byl totiž jeho blízký přítel. Když si jede Semir pro vzorky barev k technikům napadne ho maskovaný muž a kontejnery i s nákladním vozem ukradne. Jan se chce pomstít za každou cenu a tak si s majiteli kontejnerů dá schůzku v pískovně, kde spadl čtvrtý kontejner. Ten se také vydává hledat Semir. Když chce Jan šéfa bandy zatknout objeví se tam Semir s dalšími kolegy. V divoké přestřelce se padělatelům podaří zmizet. Semir přeci jen někoho zatkne - Jana. A nejedná s ním zrovna v rukavičkách - to za ten rozbitý nos s dílny. Technici v pískovně našli čipovou kartu od zabezpečovacího zařízení na otevírání dveří. Andree se podaří zjistit, kde byl v poslední době tento systém nainstalován a Semir hned vyráží po nových stopách. Ve skladišti najde již pilně pracující padělatelé. Na místě se také objeví Jan, který do skladu Semira sledoval. Všechny se jim podaří zatknout a šéf bandy Černý umírá s granátem v ruce. Zdá se, že případ je vyřešen. Opak je však pravdou. Celá akce ve skladišti byla předem připravena, aby policii zmátla a aby se jí padělatelé zbavili a mohli dál nerušeně tisknout euro bankovky. Hagenberg, ředitel místní banky, má mýt v bance 50 000 000 euro. Ty proinvestoval na burze a trezor je prázdný. Místo nich chce nastrčit do bankovního sejfu padělky …….
…. Když nebude mýt Hagenberg v sejfu oněch 50 000 000 euro, tak mu bankovní dozor zavře banku a on půjde do vězení. Vše je dokonale připraveno. Chybí však už jen poslední věc k tisku - speciální ochranné fólie, pro které poslal Hagenberg své lidi. Ti v zemské tiskárně cenin předstírají požár, který přijede hasit ukradené hasičské auto, které Semir již jedou pronásledoval. Semir na snímku z radaru pozná jednoho muže ze skladiště a pak uslyší hlášení v rádiu o požáru v tiskárně. Hned mu dojde o co jde. Šéfová se Semirem pošle i Jan Richtra, který mu má krýt záda. Semir hned po příjezdu vyběhne k místu fingovaného požáru kde najde falešné hasiče, jak zakládají již požár skutečný. Semir s jedním z nich, Černým, omráčen a v bezvědomí leží na podlaze. Když se Semir nehlásí ve vysílačce, jde ho Jan hledat. Semira najde a v poslední chvíli ho vynese na střechu. Když Semir přijde o sobě hned ví kdo za paděláním stojí. Jeden z falešných hasičů mu nechal jasný důkaz svou průpovídkou. Aby opravdu dokázali, že Hagenberg si tiskne falešná eura, musí se pro důkazy vydat do jeho banky. Odtud se jim podaří odvést záběry bezpečnostních kamer z prázdného sejfu. Černý je však vypečený gangster a tak vymyslí, jak přinutit polici aby důkazy nepoužila - unese Lili - Janovu kamarádku. O to víc se však Jan pouští do vyšetřování. Podle mobilu se Semirem najdou, kde je Lili ukryta. Ve staré venkovské usedlosti, kde si také Hagenberg tiskne své peníze. Když Jan Lili najde a chce s ní potichoučku zmizet jsou prozrazeni. Při divoké přestřelce na dvoře usedlosti jsou všechna falešná eura zničena ale Hagenbergovi a Černýmu se podařilo odjet v hasičském voze. V něm je i Lili a Jan. Hasičské auto dojede až do lomu, kde se podaří Semirovi Hagenberga zneškodnit a Lili osvobodit. S ní Jan z vozu vyskočí a vůz sjíždí do lomu. I Semir na poslední chvíli vyskočil. Jan se do týmu začlení na policejním turnaji v bowlingu. Jan Richter je tedy novým členem týmu dálniční policie. Je sice mladý a zbrklý ale Semir ho jistě velmi dobře zaškolí.

Úvod

30. října 2007 v 12:12 | Lea
Jejich revírem je dálnice,
jejich tempo je vražedné
jejich protivníci jsou překupníci kradených aut, vrazi a vyděrači,
muži COBRY 11 pracují ve dne v noci
jejich úkolem je chránit naší bezpečnost


Článok z TV Markíza

30. října 2007 v 12:08 | Lea
(Alarm fur Kobra 11: Die Autobahnpolizei, Akčný krimi seriál, Nem., 1999 - ...)
Hrajú: Erdogan Atalay, Gedeon Burkhard, René Steinke, Christian Oliver, Mark Keller, Johannes Brandrup, Rainer Strecker

Pondelok až piatok o 16.00
Vodič auta, rútiaceho sa po diaľnici, evidentne nezvláda riadenie, prejde do protismeru a narazí do protiidúceho vozidla. Niekoľkokrát sa obráti vo vzduchu, dopadne na zem a zdemoluje zopár áut v blízkosti. Vzápätí sa všetko zmení na horiace peklo... O malú chvíľu dorazí auto s majákom, vyskočia z neho dvaja muži - začnú sa starať o ranených, z trosiek vyslobodia uväznených a zneškodnia zloduchov. Auto s majákom patrí diaľničnej polícii a dvaja sympaťáci sú vrchný komisár Semir Gerkhan a André Fux... Keď v Nemecku uvádzali pilotný film k seriálu Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei, zaznamenali takú vysokú sledovanosť, ako ešte nikdy predtým v celej histórii nemeckej televízie. Epizódy, ktoré potom nasledovali, sa stali rovnako úspešné a sledované.
Kobra 11 je nový typ seriálu. Patrí ku krimi-populárnemu žánru, ale na rozdiel od obyčajných kriminálnych snímok obsahuje aj veľa akčných prvkov. Spočívajú predovšetkým v scénach z diaľnice. Takmer v každom diely zničia niekoľko áut. Na nakrúcaní sa preto podieľajú dva oddelené produkčné tímy. Jeden v réžii hercov a príbehu, druhý - Herman Joha s Janom Reiffom - zodpovedá za réžiu akčných scén. Joha, ako majiteľ kaskadérskej školy Action Concept, sa venuje výlučne automobilovým krkolomným kúskom. Reiff aranžuje ostatné kaskadérske "exhibície", ktorých je v seriáli neúrekom. Ich čísla v každej epizóde vyjdú zhruba na 400-tisíc mariek! Joha za svoje demolačné umenie v Kobre 11 získal cenu Adolfa Grimmeho. Tvorcov zvyčajne sprevádza až stovka spolupracovníkov, väčšina akcií sa nedá totiž opakovať. Nakrúca sa až šestnástimi kamerami pri rôznych rýchlostiach a z rôznych uhlov. Navyše, Nemecko je pomerne husto osídlená krajina, a tak majú produkční plné ruky práce. "Nemôžete len tak uzavrieť kus diaľnice aj s mostom," tvrdí vedúci produkcie Frank Huwe. "Okrem toho musí byť vypracovaný presný plán všetkých požiarov, výbuchov a simulovaných výstrelov, a ten treba vopred predložiť úradom."
V hlavných úlohách policajtov sa predstavili Erdogan Atalay (Semir Gerkhan) a Mark Keller (André Fux), ktorý však nebol a ani neostal jediným Semirovým partnerom. Mark vystriedal Johannesa Brandrupa (komisár Frank Stolte, pozn. trinity, ), ktorý hral v prvej sérii. (v piatej sérii, ktorá sa začala nakrúcať v decembri roku 1999, Marka opäť vystriedal ďalší herec - René Steinke, ako komisár Tom Kranich, v rokoch 2003 a 2004 sa stal Semirovým partnerom komisár Jan Richter, ktorého stvárňoval sympatický herec Christian Oliver, v rokoch 2005 a 2006 sa opäť vrátil René Steinke ako Tom Kranich a po jeho seriálovej smrti sa v roku 2007 stal novou Semirovou pravou rukou komisár Chris Ritter alias Gedeon Burkhard, ktorého si môžete pamätať ako jedného z ľudských partnerov obľúbeného Komisára Rexa, pozn. trinity, ) Erdogan Atalay sa narodil 22. septembra 1966 v Hannoveri. Jeho matka bola pôvodom Nemka, exotické črty však zdedil po otcovi - Turkovi. Vyrastal v Nemecku, ale dodnes sa neprestal stýkať s rodinou svojho otca. Po prvýkrát ochutnal herecký chlebíček v predstavení Môžem s vami pracovať? ako osemnásťročný. Vzhľadom na jeho výkon ho angažovali do divadelnej hry Aladin a zázračná lampa. Neskôr na Hamburskej univerzite študoval hudbu a výtvarné umenie. Túžba po herectve v ňom stále silnela a čoskoro sa začal zjavovať v menších úlohách na divadelnej scéne v Hamburskom divadle. Jeho prvou televíznou rolou bola postava Gréka v seriáli pre mládež Múdrosť peňazí v hudbe. Potom sa objavil aj v seriáloch Dvojité nasadenie, Hliadka, Klaun... Najväčší úspech mu však priniesla úloha vrchného komisára Gerkhana. Momentálne žije v Berlíne so svojou priateľkou Marion a jeho veľkým snom je zahrať si vo filme. Na príležitosť ešte čaká a tvrdí: "Čo nie je, môže byť..."

Z fóra

29. října 2007 v 19:26 | Lea

Gedeon-záložka

29. října 2007 v 19:24 | Lea

Animka

29. října 2007 v 19:19 | Lea

Animka Gedeona

29. října 2007 v 19:15 | Lea

News photos

28. října 2007 v 15:04 | Lea

News 1

28. října 2007 v 14:51 | Lea
1)zmenila som desing,musím sa Vám priznať že mne sa tento desing páči zo všetkých čo som už mala naviac vďaka programu photo filtre a pomoci Lenky mojej SB som si vytvorla svoje vlastné oranžové záhlavie
2)asi ste si uz na niektorých blogoch o K11 prečítali že Gedeon odchádza po 2 rokoch spolupráce od seriálu Cobra 11,že by zasa išiel pre zmenu točiť Rexa??
3)televízia Markíza dáva každý utorok o 21:10 premiérové diely s Gedeonom
4)tv Nova bude od roku 2008 opakovať seriál Kobra 11(dočítala som sa u Lindy-www.lindaaa.blog.cz)
5) na internete som našla nové fotky Christiana na premiére Good German z roku 2007,hneď ich dám na blog
A na koniec sem dávam foto môjho NEW desingu

New rubrika

28. října 2007 v 14:09 | Lea
Takže založila som novú rubriku NEWS,do ktorej budem dávať všetky nové informácie týkajúce sa seriálu Cobra 11

New SB about Cobra 11

28. října 2007 v 13:40 | Lea
Tááákže mááám tu new spriatelený blogísek ktorí si založili práve dnes moje SB Lenk@ a Chimena tak sa pozrite,dúfam že na túto stránku budete chodiť radi ako ja.Clickni!
Pre Vás

Zasa foto z akcičky

28. října 2007 v 13:25 | Lea

Záložka s Tomem (Reném)

28. října 2007 v 13:08 | Lea

Tapeta s Christianem

28. října 2007 v 13:04 | Lea

3.Kolo SONB

27. října 2007 v 18:45 | Lea
Do 3.kolo SONB nepostupujú:Adelinka,Bodibelka,Ivka,Teledar,Peťa a Monika pretože mali menej ako 3 hlasy.

Do 4.kola SONB nepostúpia tí ktorí budú mať menej ako 5 hlasov!

Menovky útechy:
Pre postupujúcich:

Diplomky

27. října 2007 v 14:40 | Lea

Noční Bleskajda

26. října 2007 v 21:03 | Lea
1.Vieš meno tejto herečky??
2.Pozeráš seriál O.C.??
3.Čo cheš na diplomík???

Další New spr.bloček

26. října 2007 v 14:14 | Lea
A mám tu ďalšií spriatelený bloček adreska je tady!

For You:

New spriatelený blogísek

25. října 2007 v 18:04 | Lea
A mám tu ďalší spriatelený blogísek adreska je tady:)

Pár ukážok z jej blogu:
Pre Chimenu za spriatelenieSemir a Andy v autobuse

24. října 2007 v 16:38 | Lea

2.kolo SONB

21. října 2007 v 16:18 | Lea
Do 2.kola SONB postupujú všetci okrem Kiki,Sk8-EmAcQy,Hrušky a Vejy.

Menovky pre Kiki,Sk8-EmAcQu,Hrušku a Veju:
Pre postupujúcich:

Prominte..

16. října 2007 v 23:22 | Lea
Chcela by som sa vám omlúviť za to že sem v stredu,v štvrtok a asi aj v piatok nedám žiadne nové články lebo si musím na "chvílu" odpojiť pc lebo nám prídu dávať nové okná a mne vedie internet cez okno..takže ho budem musieť odpojiť...

Predbežné výsledky 1.kola SONB

15. října 2007 v 18:01 | Lea
Predbežné výsledky sú v ankete.Rozhodla som sa že do 2.kola SONB nepostupujú tí ktorý majú menej ako 1 hlas!!!

Páči sa ti Christian ???

15. října 2007 v 17:09 | Lea
Hlasujte v ankete:)

Velké foto- Semir a Chris

14. října 2007 v 11:52 | Lea

Mark a žena...:)

14. října 2007 v 11:49 | Lea

Záložka z Rexa

14. října 2007 v 11:46 | Lea

Tom a mimčo

14. října 2007 v 11:45 | Lea

Erdy dává autogram

14. října 2007 v 11:43 | Lea

Animka-Semir a Tom

14. října 2007 v 11:42 | Lea

Den s K11

14. října 2007 v 11:38 | Lea

Diplomek pre Veroniku

13. října 2007 v 16:33 | Lea

!Bleskowka!

13. října 2007 v 16:08 | Lea
1.Pozeral/a si sa včera na pilotný film Kobra 11-Na život a na smrť ?

2.Víš z jakého filmu je toto foto?
3.Vís jak se jmenuje tento medvídek???
4.Hlasni pls pro mňa Tady!
5.Kolikátý byl tvúj hlas???
6.Co chceš na diplom???

Zamilovaná animka

13. října 2007 v 15:27 | Lea

News fotos Daniely

13. října 2007 v 15:23 | Lea
Konečne aj nejaké tie fotky po dlhom čase:)

Animka z Extrému

13. října 2007 v 15:18 | Lea
No,trošku dosť rýchla:)

Tapetka S a J

13. října 2007 v 15:15 | Lea

1.kolo SONB

12. října 2007 v 21:26 | Lea
1.Lenk@ - www.leskovalenka.blog.cz
2.Dawnie - www.dawniesummers.blog.cz
3.Adý - www.adelka1991.blog.cz
4.Buf-fy - www.buf-fy.blog.cz
5.Paťa - www.petulinka209.blog.cz
6.Kiki - www.orangeangell.blog.cz
7.Monik@ - www.monikak11.blog.cz
8.Sandruš - www.zlutaci.blog.cz
9.Erča - www.fant-asy.blog.cz
10.Sk8-EmAcQa - www.ek8-emacka.blog.cz
11.Scorpion - www.tokio-kotel.blog.cz
12.Hruška - www.hruusky.blog.cz
13.Teledar - www.wowprofi.blog.cz
14.Ivka - www.withloveorlando.blog.cz
15.Veja - www.heilig-bill.blog.cz
16.Bodibelka - www.zivotopisyslavnych.blog.cz
17.Giraffe - www.giraf.blog.cz
18.Daenvgiell - www.daenvgiell.blog.cz
19.Adelinka - adelinky-carodejky.blog.cz
20.Míšoterka - www.misoterka.blog.cz

Pre súťažiacich...

Pilotný film k 11.sérii

12. října 2007 v 18:07 | Lea
Pre všetných fandov Kobry 11 že dnes o 22:10 uvidíme pilotný film k 11.sérii s Gedeonom,Erdgoganom a Reném...Smutné na tom je že dnes uvidíme Tomovu smrť..

SONB

10. října 2007 v 17:12 | Lea
Pravidlá:
1.Napiš do komentárov svoju prezívku (napr. Lea)
2.Napiš adresu svojho blogu (napr. www.leeeaaa.blog.cz)

Takže toto sú pravidlá súťaže.Súťaž sa začne 13.10.2007 (v sobotu)

Na akciách

9. října 2007 v 19:16 | Lea

Mark na akciách (zasa)

9. října 2007 v 18:52 | Lea